درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : محمدباقر ساجدی
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نبرد اراده ها
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
جمعه 5 مهر 1392 :: نویسنده : محمدباقر ساجدی
چند وقتیست که بحث مذاکره با آمریکا بد جور  مردم وافکار عمومی ایران وجهان را به خود مشغول کرده است طوری که هرجا که میروی بحث مذاکره ظریف با کری و روحانی با اوباما هست.
بدنیست در ابتدا به سخنان مقام معظم رهبری در این زمینه خوب دقت کنیم:
" گاهی به روی ما لبخند زدند. اوائل گاهی بعضی از ما باور میکردیم. یواش یواش فهمیدیم پشت صحنه چیست. فریب لبخند دشمن را، فریب وعده‌های دروغ دشمن را نخوریم. جبهه‌ی قدرت مادی‌ای که امروز بر دنیا مسلط است، راحت عهد میشکند. بدون هیچ دغدغه‌ای عهدشکنی میکنند، زیر قولشان میزنند، زیر حرفشان میزنند، نه از خدا خجالت میکشند، نه از خلق خجالت میکشند، نه از طرف مذاکره خجالت میکشند؛ راحت دروغ میگویند! من نمونه‌های زنده دارم - که حالا در اینجا جای بحثش نیست؛ شاید آن وقتی که لازم باشد، عرض بکنم - همین اظهاراتی که آمریکائی‌ها کردند، رئیس جمهور آمریکا کرد؛ نامه‌ای که به ما نوشت، جوابی که ما دادیم؛ بعد عکس‌العمل و اقدامی که آنها با مضمون آن نامه‌ها کردند. اینها یک روزی در اختیار افکار عمومی دنیا - آن وقتی که لازم باشد - قرار خواهد گرفت؛ خواهند دید که اینها چه جوری‌اند، حرفشان چقدر اهمیت و ارزش دارد، وعده‌شان چقدر ارزش دارد. بنابراین یکی از کارهای اساسی ما این است که فریب لبخند و وعده‌ی دروغ اینها را نخوریم".

خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۹۰/۱۱/۱۴

البته جناب روحانی واوباما موفق به دیدار حضوری با هم نشدندولی متاسفانه یا خوشبختانه تلفنی حرف زدند همچنین وزرای خارجه دیداری دو جانبه و نیمساعته فارغ از نشست 1+5 باهم داشتند بد نیست دولتمردان جمهوری اسلامی به چند نکته توجه داشته باشند که:
1)آمریکایی ها هر وقت تبسمی در طول تاریخ به ایرانیها کردند حنجری هم پشت سرشان قایم کردند که به وضوح میشود دید و نمونه بارزش نزدیکی دولت جناب خاتمی با دولت وقت آمریکا وتبسم آمریکاییها که با ساده انگاری دولت وقت ایران همراه بود وپس از مدتی ایران محور شرارت توسط بوش خوانده شد درهمان دولت وقت.
2)آمریکاییها بارها گفته اند که ما میخواهیم مذاکرات صادقانه باشد وطرف ایرانی با صداقت پشت میز بنشیند بدنیست به این نکته توجه کرد که در طول تاریخ ،جمهوری اسلامی همیشه با صداقت تمام قوانین بین المللی را اجرا کرده است و هیچ مثال نقضی برای این کار نیست  پس چرا ماهمیشه باید صداقت خود را نشان دهیم چرا آمریکاییها و دست نشاندگان خود یکبار با صداقت عمل نمی کنند؟ نمونه بارزش چند موردزیر:
3)مگر آمریکا مخالفین جمهوری اسلامی را تحریک نکرده وهم اکنون هم در پی حرکتهای تجزیه طلبانه وتروریستی در داخل نظام نیست؟
4)کودتای نوژه را کدام کشور انجام داده است؟
5)کدام کشور در واقعه طبس به ایران لشکر کشی کرده است ؟
6)کدام کشور به سکوی نفتی ایران در خلیج فارس حمله کرده است؟
7) کدام کشور ایران هراسی و شیعه هراسی را در دنیا تبلیغ می کند؟
8) چرا آمریکاییها که باصداقت آمده اند دارایی ها واجناس جمهوری اسلامی را باز نمیگردانند؟مگر از گذشته خود پشیمان نیستند؟
9)چرا پشتیبانی همه جانبه از رژیم صدام برای حمله به ایران کردند در حالی که معتقدند برای صلح وآرامش مردم جهان  تمام تلاش خودرا می کنند؟
10)بگذاریم که جنگ کار سیاسی بود چرا پس هواپیمای مسافربری ایران را مورد حمله قرار دادند؟ اصلا چرا از فرمانده ناو وینسنس تقدیر کردند؟
11)چرا منطقه خاورمیانه را نا  امن میکنند وسلاح هارا سرازیر میکنند؟
12)چرا به طور مستمر ملت ایران را تهدید به جنگ میکنند؟
13)چرا این ملت را چند سال است تحریم میکنند؟
14)چرا از اغتشاشات78و82و88 در ایران حمایت کردند؟
15)چرا علیه جمهوری اسلامی تهاجم فرهنگی میکنند وچندملیون دلار سالانه در کنگره برای مبارزه رسانه ای با ایران تصویب میکنند؟
16)اصلا چرا باهمکاری موساد دانشمندان این کشور را ترور میکنند؟
17) آنها 35سال است که علیه این ملت واین نظام هرچه میخواهند میکنند وهر برنامه ای داشته اند وخواسته اند علیه این ملت انجام داده اند وبعید میدانم اقدامی علیه ایران در این چند سال از قلم افتاده باشد.
آرزوی ما این است که دولتمردان ما به خواب خنده آمریکاییها نروند و اگر مذاکره میکنند وباور دارند که آمریکا وشرایط حاکم برآن عوض شده است ابتدا از آنها بخواهند که داراییهای ما را برگردانند،از آنها بخواهند که در مقابل رسانه ها عذربخواهند ازترور شهدای هسته ای،عذربخواهند ازحمله به هواپیمای مسافربری،عذر بخواهند از خانواده شهدا وجانبازان،عذربخواهند از بابت تحریم ها،عذر بخواهند بابت واقعه طبس،عذر بخواهند برای حمایت از فتنه گران،و عذر بخواهند از ملت شریف ایران  چرا که اینست شرط تغییر
.
آنها اگر امروز میگویند که قصد براندازی نظام را نداریم این از مهربانی وصداقتشان نیست بلکه از عجزشان است از ناتوانیشان است، اگر امروز فتوای رهبری را مبنای حق مسلم دانستن مردم ایران در انرژی هسته ای میدانند این است که تمام تلاش خود را کردند ومیکنند که ایران به انرژی هسته ای نرسد ولی نتوانستند وامروز باعجز برمبنای فتوای رهبری عمل میکنند چراکه این فتوا مدتهاست که صادر شده است.
ملت ایران امروز همچون صاعقه بر سر آمریکا فرود آمده است و آمریکاییها میخواهند این  فرود آمدن را به حاشیه ببرند امیدواریم مسولانمان ساده لوحی نکنند.اگر توانستند مذاکره را درشرایط برابر کنند وحقوق قبلی را بازگردانند ماهم التماس دعا داریم وحمایت میکنیم ولی اگر نتوانستند نگویند که نگفتید.در ضمن بنده معتقدم اگر روزی شرایط واقعا عوض شد و حقوق ملت ایران را بازگرداندند وعذرخواهی کردند مذاکره بسیار هم خوب است ولی اگرنشد یادمان نرود که آمریکا به کل دنیا میگوید آن ایرانش بود که حقوقش را ندادیم ومذاکره کرد چه برسد به کشورهای دیگر ودوباره هژمونی قدرت آمریکا به ظهور خواهد رسید که یک پسرفت20 ساله خواهد بود وبسیار اسفناک.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 16 مهر 1392 11:41 ب.ظ
عجب
چند وقتیه بدجور زدی تو فاز مطالعه و نوشتن خبریه داداش؟
چهارشنبه 10 مهر 1392 09:05 ب.ظ
موفق و موید باشبد مطلب به موقع وتاحدودی جامع ومختصری بود جادارد بیشتر ترشحات ذهن خودرا بنویسید
چهارشنبه 10 مهر 1392 04:23 ب.ظ
سلام
موفق و مقرب باشی انشاا.

علیرضا افشار
محمدباقر ساجدی
سلام ممنونم داداش
یکشنبه 7 مهر 1392 11:09 ب.ظ
اقای محمد باقر این چرا چرا ها در سال 90بوده ودر ان زمان تحریم نبود رهبر انقلاب دید در سال92 واقعا به مردم فشار میامد و دراحتمال جنگ داخلی بودیم الان دنیا لز امریکا دستور میگره غیر از 2.3 کشور مثل ایران
امام(ره) در سال قدیم گفت اگردیدید امریکا با ما دوست شده بدان ما راه را کج رته ایم ولی الان چاره غیر از مذاکره نداشتیم همان پراید که بالای 90 درصد تو ایران میزد توی تحریم وسایل نداشتن تحویل مردم بدن
دیروز تو تهران بودم ایرا خودرو پرشیا دارن تحویل ملت نمیدن
درخت ما رو امریکا نمیخوره داره از تو خورده میشه.
محمدباقر ساجدی
چه ربطی به یحث من داشت این مسئله جگر جان؟کی رفتی تهران نفهمیدیم؟
یکشنبه 7 مهر 1392 09:25 ب.ظ
مطلب خوب وجامعی بود موفق باشی داداش
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات